Juhatuse koosolek, 08.10.2002.a. Eesti Gaasis.

Osalejad: Mart Kraut,Sirje Lubi,Viljar Kasemaa,Arvi Vainula,Peeter Allikoja,Jaan Härms,Aleksei Martin,Jüri Martin,Koit Korkmann,Kaire Kutsar,Rein Lindmäe.Külalisena Pekka Laidinen.
Päevakord:
1.Eesti võistkondlikud meistrivõistlused
Kõrgliigas,I ja II liigades osalevad igas 8 meeskonda.Rahvaliiga ei käivitunud,sest võistkondi registreerus vähem,kui eelmisel aastal.
Naiskonnad mängivad omavahel seekord läbi kaks korda.Võistkondi on 10.Lisandusid Narva PSK II ja Valgu Pingo.Maardu LTK loobus.Neli paremat jätkavad medalitele.
2.Euroliigast
Meeskonnad mängivad Viimsi uues spordihallis.Eesti koondise eest mängivad Vallot Vainula,Andrei Sirel,Dmitri Mihhejev,
Aleksander Smirnov.Treener on Roman Vassiljev.
Naiskond mängib Gdanskis.Koosseis:Marina Morozova,Tatjana Timohhina,Kätlin Latt.Treener on Pekka Laidinen.
Pekka kommenteeris naiskonna ettevalmistumist. Arvestades võistluste tähtsust ,otsustas ta korraldada 5 päevase laagri kooli ajal.Laager kukkus aga läbi,sest keegi Aserisse ei tulnud.Et mingigi ettevalmistus toimuks,saatis Pekka mängijad Narva!!! Imelik on siin see,et ise ta kohale ei oleks läinud,sest tal oli nädalalõpp kinni.Ka see oli määratud nurjumisele,sest loomulikult ilma koondise treenerita Narva keegi ei läinud.Kuid juba ainuüksi ettepanek minna laagrisse ilma treenerita tundub uskumatuna. Lõpuks harjutasid kõik oma koduklubides.Pekka kaitseks ütleks küll seda,et enamus laagrisse kutsutud mängijaid olid eelnevalt lubanud osaleda.See ei ole küll hea näitaja,et hiljem loobutakse.Sellisel juhul on treeneril tõesti raske midagi planeerida.
Mina tõstsin üles küsimuse sellest,et kooli ajal  laagreid korraldada ei tohiks.Antud juhul oleks Kätlin Latt pidanud koolist puuduma vähemalt 5- 6, Karin Lindmäe 4 päeva.Pean kooli siiski lauatennisest tähtsamaks.Pealegi ei ole noored meil profid ja mängivad lauatennist koolist vabal ajal.Samal seisukohal on nähtavasti ka vähemalt nende klubide treenerid,kes oma mängijaid laagrisse ei saatnud.Sellele seisukohale huvitaval kombel juhatuses pooldajaid ei olnud.ELTL peasekretär Sirje Lubi väitis,et arvestades võistluste tähtsust ei olnud kooli ajal pika laagri korraldamine vale.Sama arvas ka Peeter Allikoja.Teised oma arvamust selle kohta ei avaldanud.Vaid Jüri Martin märkis,et koondise laagrite ajad peaksid olema teada juba hooaja algul.
On selge,et  koondise treenerid peaksid oma tööplaanid esitama juba septembris.Praegu on aga oktoober, kuid plaane ei ole veel keegi näinud.Täiesti absurdne on aga see,et varsti saabuval koolivaheajal laagrit vähemalt naiskonnale ei korraldatagi.Ja seda vaatamata sellele,et suurem enamus koondise kandidaate on kooliõpilased.Põhjus on selles,et Pekka on seotud samal ajal klubiga,ehk tööandjaga.Siin ongi probleem.On selge,et klubi on huvitatud eelkõige oma töö heast korraldusest.Ja siin on Kaire Kutsaril täielik õigus nõuda Pekkalt eelkõige tööd klubiga.Nüüd jõudsin lähedale suurele probleemile meie lauatennises,kuid see teema vajab eraldi käsitlust,millest teen edaspidi pikema jutu.
Eesti koondisele peatreenerit ei määratud,sest sellist persooni lihtsalt ei pidavat olema.Otsustati,et naiskonna treenerina jätkab Pekka Laidinen ja meeskonna treener võib vahelduda.Kuni Euroliigani on treeneriks Roman Vassiljev.
Jaan Härms esitas juhatusele rahalise stimuleerimise süsteemi.Teemat peeti veel tooreks,kuid Euroliigaks otsustati järgmist:
kui meeskond jõuab esimese kahe hulka,jaotatakse omavahel 5000 krooni.Naiskond mängib teatavasti I divisioonis ja nemad saavad ainuüksi iga võidu eest 4000 krooni.Teemat arutatakse edasi.
3.ELTL arengukava.
Sellel teemal ei peatu pikemalt,sest info selle kohta peaks kohe ilmuma ELTL kodulehele,kus seda saavad avalikult kõik kommenteerida.
4.Eesti noorte TOP-10 koosseis.
NEIUD:

1. Marina Morozova Narva PSK
2. Svetlana Repp Narva PSK
3. Kätlin Latt SK Kotree
4. Inna Romantsova Narva PSK
5. Maria Boglova Narva PSK
6. Maria Smirnova Narva PSK
7. Karin Lindmäe SK Kotree
8. Emilia Männik SK Aseri
9. Gea Gross SK Kotree
10. Mairi Marks SK Kotree

NOORMEHED:
1. Aleksander Smirnov Narva PSK
2. Aleksander Makarov Narva PSK
3. Sergei Kljutsenkov Narva PSK
4. Roman Sizov Narva PSK
5. Artjom Illarioshkin Narva PSK
6. Allar Oviir Valgu Pingo
7. Ilja Polozov Narva PSK
8. Aleksander Klutsenkov Narva PSK
9. Kaarel Oviir Valgu Pingo
10. Mihkel Tammert Rakvere SK

5.Jooksvad küsimused.

-Põhja-Euroopa meistrivõistlustele Vilniuses sõidavad 3 meest+3 naist+2 treenerit+kohtunik+delegaat NETU kongressile.
-ELTL GP 3.etapp viidi 19.oktoobrilt üle 30.novembrile.

Rein Lindmäe,09.10.2002.a.