Aluste materjalidest.

Selles artiklis “harutame” lahti alused ja üritame selgemaks saada, milliseid materjale kasutatakse tippaluste valmistamisel.

Millistest materjalidest koosnevad tippmängija alused? Alused valmistatakse väga erinevatest materjalidest. Teatavasti peab lauatennise määruste järgi alus sisaldama 95 % puitu ja vaid 5 % võib olla kunstlikku materjali. Just see kunstliku materjali (Carbon,Arylate jne.) lisamine annabki alusele palli löömisel juurde mõnusat heli ja tundlikkust. Kuid need materjalid lisavad alusele ka oluliselt hinda.

Arylate. See on üks tugevamaid fiibermaterjale, mida põhiliselt kasutatakse aluse mängupinna suurendamiseks (pall põrkab samahästi ka aluse äärtest) ja kontrolli parandamiseks.

Arylate / Carbon. Need kaks materjali täiendavad teineteist väga hästi. Carbon annab alusele suure kiiruse ja Arylate jällegi hea tundlikkuse ja kontrolli. On täiesti võimalik, et see kombinatsioon on alustele kõige õnnestunum.

Carbon. Kõige enam on tippaluste valmistamisel kasutatud just seda täiendavat materjali. Kui varem lisati seda eranditult kiiretele alustele, siis viimastel aastatel on seda lisatud ka aeglastele just suurepärase tundlikkuse lisandumisega.

Balsa. See on looduses leiduvatest puudest üks kergemaid materjale. Kuna ka profireket peab olema võimalikult kerge, siis on selle puidu kasutuselevõtt toonud lauatennisesse suurt progressi. Pehme puit annab võimaluse “imeda” pall endasse, et pall siis vedrueffektiga välja paisata. See tähendab ka seda, et sellisel alusel on suure kiiruse juures väga hea kontroll.

Balsa / Carbon. Üks väga õnnestunud lahendus, mida on hakatud valmistama viimastel aastatel. Ülikergele alusele on lisatud carbonvõrgu kiht. Tänu Balsa kergusele ei lisa Carbonvõrgu liimimine alusele oluliselt kaalu. Sellised alused jäävad konkurentsitult kergeimaks.