Rahvapinks

Avasari toimub oktoobris Tallinnas.

20.oktoobril alustab Tallinnas Kristiine Spordihoones Rahvapinksi neljaetapiline karikasari.

Teada on, et pinksimängijaid on üle Eesti väga palju. Kes mängib ametlikes pinksisaalides, kes koolis või keldriruumis. Ja on ka neid töökohti, kus pinksilaud lõuna ajal ja ka peale tööaega pidevalt kasutuses on. Lisaks toimuvad paljudes peredes oma turniirid.

Kuidas neid kõiki aga ühte saali lauataha võistlema tuua? Selleks ongi nüüdsest rahvasportlastel oma karikasari. Teades, et võistlusportlastega enamus koos mängida ei soovi, oleme juhendisse sisse viinud olulisi piiranguid. Nii ei saa neljaetapilisest sarjast osa võtta Eesti reitingus asetsevat 400 esimest meest ja 50 naist. Ehk siis toimub sarjavõistlus vaid neile, kes ei kuulu edetabelis 400 hulka või ei oma üldsegi reitingut.

Usume, et selline piirang julgustab võistlema ka selliseid tublisid harrastajaid, kes muidu võistlussportlastega koos mängida ei soovi. On ju omasugustega jõudu proovida suures saalis ja heades võistlustingimustes tore.

Ja võistelda saavad meil kõik, ka vanaisad, vanaemad, noored, lapsed- kõik pereliikmed on oodatud. Kindlasti on ka neid, kes ei ole teadlikud uutest võistlusreeglitest. Kas või sellest, et enam ei mängita setti 21 punktini ja korraga saab sooritada vaid kaks servi. Kõikidest uuendustest teeme võistluste alguses põgusa ülevaate ja karikasari lähebki käima!

Meile ei ole vajalik pikalt ette teatada oma tulekust. See on vaid soovituslik, sest siis saame orienteeruvalt teada osalejate arvu ja oskame täpsemalt planeerida ajakava. Meile piisab täiesti aga ka sellest, kui keegi otsustab alles võistluspäeva hommikul oma osalemise ja tuleb pool tundi enne algust kohale. Mängida saavad kõik ja süsteem on ka sõbralik. Mängime kõik koos ühes klassis  kahe-miinuse süsteemis kõigi kohtade väljaselgitamisega. See tähendab, et kui keegi vaid kaotab, saab ta ikkagi 4-6 mängu (oleneb osalejate arvust) maha pidada. Üks kohustuslik tingimus osalejatele ikkagi on. Kaasas peavad olema vahetusjalatsid ja reket. Pallid soojenduseks ja võistlemiseks saab korraldajalt. Kui kellelgi ikkagi reketit või tenniseid kodus ei ole, pole mõtet võistlusele tulemata jätta. Kõiki ja palju muudki pinksimänguks vajaliku saab osta samas spordihoones asuvast Pinksipoest.

Lugege kindlasti ka allpool olevat juhendit.

TERE TULEMAST RAHVAPINKSI ESIMESELE ETAPILE!

Rein Lindmäe,
võistlussarja koordinaator

 

• Juhend (tiendatud)

» Rahvapinks