Uudised

Beuchamp võitis Prantsusmaa National 1 liiga. Võistkonda kuulusid (vasakult) Annie Yang (Uus-Meremaa), Veronique Tricon (Prantsusmaa), Karin Lindmäe (Eesti) ja Lina Misikonyte (Leedu)

Beuchamp võitis Prantsusmaa National 1 liiga. Võistkonda kuulusid (vasakult) Annie Yang (Uus-Meremaa), Veronique Tricon (Prantsusmaa), Karin Lindmäe (Eesti) ja Lina Misikonyte (Leedu)

Erinevate maade koondislased-sõbrad-klubikaaslased kohtusid Moskva MM-il väljaspool pinksisaali ka Punasel väljakul

Erinevate maade koondislased-sõbrad-klubikaaslased kohtusid Moskva MM-il väljaspool pinksisaali ka Punasel väljakul

Kuidas lõppes hooaeg välisklubides osalevatele eestlastele?

Kolm meie vabariigi paremikku kuuluvat pinksisti lõpetasid järjekordse hooaja välisklubides.

Eesti meistri Aleksander Smirnovi hooaeg hea ei olnud. Saksamaa regionaalliiga lõunatsoonis esinev Sachsen Döbeln II võistkond pidi juba detsembris oma esinemise lõpetama, sest jäädi oma grupis peale esimest ringi viimaseks. Reglement on aga selline, et viimane klubi jaanuarist edasi võistelda ei saa. Alexi isiklik võitude-kaotuste suhe jäi 9-11 ehk siis kahega miinusesse. Edasi leidis ta küll klubi Hispaaniast, kuid väga nõrgas liigas, kus tase kehvapoolne. Häid ja tugevaid mänge ta seetõttu ei saanud. Just seepärast on kevadhooajal olnud näha ebakindlust ka tema mängus, mis on olnud väga heitlik. Üle pika aja on ta sellel hooajal pidanud tunnistama mitme koduse konkurendi paremust. Ka äsja lõppenud MM-il Moskvas sai ta mitmeid kaotusi nõrgema reitinguga mängijailt. Näis, kas ta suudab leida endale järgmiseks hooajaks tugevama liiga, mis on ainus võimalus oma arengut jätkata.

Vallot Vainula esindas taas Arteal Santiago võistkonda Hispaania kõrgliigas. Liiga on väga tugev ja Vallotil oli hooaja jooksul palju põnevaid mänge. Võistkond just edukas ei olnud. Kokkuvõttes jäädi 10. kohale, millega viimasena pääseti väljakukkumisest. Valloti isiklikuks kontoks jäi 6 võitu ja 22 kaotust. Järgmisel hooajal alustab Vallot kuuldavasti Saksamaa 3. liigas. See peaks olema talle kindlasti parem, sest mängud oleksid tasavägisemad ja kohtuda saaks rohkem erinevate vastastega.

Edukamalt lõppes hooaeg aga Prantsusmaal Karin Lindmäele. Kolm päeva tagasi võideti Beuchamp´i võistkonnaga National 1 liiga ja tuldi Prantsusmaa meistriteks. Selle võiduga kindlustati endale ka koht järgmisel hooajal juba Pro B-s ehk tugevuselt Prantsusmaa teises liigas. Karini panus oli 35 võitu ja 8 kaotust. Huvitav on märkida, et võistkonnas mängisid lisaks Karinile Lina Misikonyte ja Annie Jiang Yang (alistas Moskvas veenvalt meie Tatjana Tśistjakova), kes mõlemad kuulusid Moskva MM-il vastavalt Leedu ja Uus-Meremaa koondisse. Kui Karinil õnnestub kinnitada oma kohta võistkonnas, siis saaks ta järgmisel hooajal mängida väga tugevaid mänge. Lõppenud hooajal oli ta paremuselt klubi teine mängija, kuid uuel hooajal tugevamas liigas mängides võib klubi palgata tugevaid hiinlannasid. Täna Karini koht võistkonnas veel kindel ei ole.

 

Rein Lindmäe

 

» Uudised