Kasulik teada

Kaheksa rattaga kahest eraldi poolest kokku kiv profilaud

Kaheksa rattaga kahest eraldi poolest kokku kiv profilaud

Kompaktne 4 rattaga profilaud

Kompaktne 4 rattaga profilaud

Ilmastikukindel ja enimmdud laud Euroopas Cornilleau 300S Crossover Outdoor

Ilmastikukindel ja enimmdud laud Euroopas Cornilleau 300S Crossover Outdoor

Lauatenniselaudade valik on tnapeval vga lai. Ja ka hinnaskaala on erinev. Milline oleks sobilik laud sees vi ues mngimiseks ja samas kestaks kaua?

Lauatenniselaudade erinevus on väga suur. Võistluslauad on harrastuslaudadest reeglina vähemalt poole kallimad. Lisaks on olemas veel ka ilmastikukindlaid laudu. Mille poolest nad siis erinevad?

Alustame harrastuslaudadest. Need on hinna poolest kõige odavamad. Palli põrke omadustelt hobimängijad erilist vahet profi- ja harrastuslaudade vahel ei tunneta. Küsimus on rohkem vastupidavuses. Laua jalad on valmistatud peenikesest torust, mis muudab selliste laudade vastupidavuse nõrgemaks. Üldiselt ei ole selliste laudade ratastel pidureid. Erinevates mängusituatsioonides võib seetõttu laud kergesti kohalt nihkuda. Lisaks on odavad harrastuslauad ilma külgraamita. See võib osutuda aga oluliseks puuduseks, sest laua nurgad võivad ajapikku ära "väsida"  ja plaat ei ole enam tasane. Tavaliselt on sellistel laudadel tehase poolt kaasa pandud ka nõrgema konstruktsiooniga võrk, mis eriti kaua vastu ei pea. Ka laua plaadi paksus on vaid vahemikus 16-19 mm. Tavaliselt saab neid kasutada ka vastumängijatena ehk lauaga saab mängida üks inimene. Plussiks on sellise laua juures soodne hind. Kõik harrastuslauad transporditakse pakendis ja kliendil tuleb see omal kokku monteerida, mis võtab tavaliselt paar tundi aega.

Profilaua ostja teeb aga kindlasti pikaajalise investeeringu. Need lauad on varustatud juba 22-30 mm lauaplaadiga ja jalgade süsteem on vastupidavast tugevast torust. Rattad on tugevad ja nad on varustatud  piduritega. Profilauad on kergesti kokkupandavad ja neid on lihtne mänguvalmis seada. Tavaliselt saab sellega hakkama üks inimene. Laua jalgade otstes on poldid, milledega on kerge reguleerida laua kõrgust. See on eriti oluline sellistes olukordades, kus põrandapind ei ole tasane. Võistluslaudu on kahte tüüpi. Ühed on sellised, mis koosnevad kahest poolest (kokku 8 rattaga). Kumbki lauapool sõidutatakse sobivasse kohta, lastakse lauaplaadid alla, kinnitatakse võrk ja laud ongi mänguvalmis. Hea on siin see, et seina ääres kokkupanduna võtavad sellised lauad väga vähe ruumi. Teine tüüp laudu on kompaktse süsteemiga (kokku 4 rattaga). Sellised lauapooled on juba koos ja laud tuleb vaid kohale asetada ja lauaplaadid alla lasta. Kokkupanduna võtab sellist tüüpi laud võrreldes eelmise lauaga natukene rohkem ruumi. Enamus võistluslaudadest on osaliset komplekteeritud tehases ja kliendil tuleb kokku monteerida vaid mõned osad. Kuid on ka selliseid laudu, mis ostes on komplekteeritud täielikult tehases, nagu näiteks Butterfly Centrefold Rollaway, Butterfly Space Saver. Selliste laudade ostul piisab vaid pakendist välja võtmisest ja mänguasendisse panemisest.

Ülalloetletud lauad on mõeldud vaid siseruumides kasutamiseks, sest nad ei kannata niiskust.

Need, kes soovivad kasutada lauda näiteks suvel ka väljas mängimiseks või hoida talvel niiskes ruumis, siis selleks on eraldi olemas ilmastikukindlad lauad (Outdoor), mis ei karda vihma, niiskust ega päikest. Tavaliselt on need lauad valmistatud õhukesest 2-5 mm paksusest plaadist ja jalad on roostevabast torust. Need lauad on väga vastupidavad ja tavaliselt annavad tehased selliste laudade plaatidele koguni 10 aastase garantii (Cornilleau). Muudele osadele antakse 3 aastane garantii. Õuelaudadest tuleks eraldi välja tuua Cornilleau toodang. See Prantsuse firma on oma laudadega teistest kaugel ees-nii suurt valikuvõimalust ja soodsat hinna-kvaliteedi suhet ei ole teistel vastu panna. Ka Cornilleau-l hinnaskaala on väga lai. Kuid reegel on ikka see-mida kallimaks laud läheb, seda tugevamaks läheb laua jalgade konstruktsioon ja ka laua plaat ning raam selle ümber on tugevamad. Eriti oluline on laudadel ka võrgusüsteem, mis on tehtud kallimatel mudelitel väga vastupidavaks. Ja kui arvestada seda, et korralik õuelaud peab vastu paarkümmend aastat ja enamgi, siis oleks mõttekas valida just selline. Kuid nagu öeldud, hinnaskaala on lai ja valik on Teie!

 

» Kasulik teada

Me aktsepteerime

Loe lhemalt »
Kuidas meilt osta
Loe edasi »
Pakkumised
Loe edasi »
Uued kaubad

Yasaka Rakza Z

Kummid

Hind: 44.90

Veel uusi kaupu »
Populaarsed kaubad

Cornilleau laud Hobby-Mini

Siselauad-Indoor

Hind: 159.00 €  139.00 €

Veel populaarseid kaupu »
.
»