Uudised

Naiste üksikmängu medalivõitjad. Foto: ITTF

Naiste üksikmängu medalivõitjad. Foto: ITTF

Meeste ükskmängu medalikolmik. Foto. ITTF

Meeste ükskmängu medalikolmik. Foto. ITTF

Dmitrji Ovtcharov võitis endalegi üllatuseks pronksi. Foto: ITTF

Dmitrji Ovtcharov võitis endalegi üllatuseks pronksi. Foto: ITTF

Hiina võttis oodatult maksimumi

Üksikmängud on nüüd lõppenud ja jälle peame tõdema, et Hiina võttis kõik, mis võimalik. Ehk siis nii naiste-, kui ka meeste üksikmängus läksid hiinlastele mõlemad kullad ja hõbedad.

Naiste üksikmängu finaalis oli natukene dramaatikat, kui kohtunik näitas favoriidi Ding Ningi´le määrustevastase servi eest kollast ja punast kaarti, andes punkti vastasele Li Xiaoxia´le. Ja see moment viiski favoriit Ding Ningi endast välja ja ta silmilt valgusid pisarad. Selles olukorras ta ei suutnud enam end koguda ja kaotus tuligi vastu võtta. Li Xiaoxia tuli võiduga 4-1 olümpiavõitjaks. Ka pronksmedal läks hiinlasele. Singaperi esindaja Feng Tianwei alistas suure ülekaaluga jaapanlanna Asumi Ishikawa 4-0.

Meeste üksikmängus sai Euroopa ikkagi medali. Selle eest hoolitses sakslane Dmitri Ovtcharov, võites pronksmedali. See oli sakslasele suur eneseületus ja ta ka ise ei uskunud peale võitu veel saavutatut. Väga raskes kohtumises suutis ta alistada Taiwani esindaja Chuang Chih-Yuan´i 4-2. Sellega ka Dmitri suur unistus täitus.

Finaal oli aga hiinlaste päralt ja maailmameister Zhang Jike tuli olümpiavõitjaks. Selleks tuli tal alistada "igavene teine" Wang Hao, kes pidi olümpiafinaalis juba kolmandat (!!!) korda järjest kaotusekibedust tundma. Zhang Jike on aga ajaloos esimene mängija, kel õnnestus valitseva maailmameistrina tulla ka olümpiavõitjaks.

Nüüd järgneb võistkondlik turniir, kus kullad võib juba ette riputada Hiina nais- ja meeskonna kaela. Igatahes oleks hiinlaste kuldmedalikaotus väga suureks üllatuseks. Euroopal on suurimad võimalused Saksamaa meeskonnal, kellel tuleb aga eelmisel korral võidetud hõbemedali võitmiseks palju vaeva näha.

 

Rein Lindmäe

» Uudised