Uudised

Hiinlane Liu Song demonstreerimas oma kuulsat eestkelki Pekingi Olmpiamngudel. Foto ITTF

Hiinlane Liu Song demonstreerimas oma kuulsat eestkelki Pekingi Olmpiamngudel. Foto ITTF

Just prast seda punkti kindlustas Vitali Nehvedovits Valgevene vistkonnale ja seega ka endale EM-il hbemedali. Foto. Vladimir Mirski

Just prast seda punkti kindlustas Vitali Nehvedovits Valgevene vistkonnale ja seega ka endale EM-il hbemedali. Foto. Vladimir Mirski

Sellel ndalavahetusel toimuval Baltikumi suurimal lauatenniseturniiril nitavad esmakordselt Eestis oma mngutaset hiinlased!

Alari Lindmäe memoriaal / Butterfly Baltic Cup on muutumas meie regioonis järjest populaarsemaks lauatenniseturniiriks. Sest jälle on meile saabumas suur arv (360) sportlasi ja seekord koguni 13 riigist.

Kõige aegade suurima delegatsiooniga tuleb meile seekord Leedu, kokku 60 pinksisti. Venemaalt ootame 44, Valgevenest 40 ja Soomest 37 mängijat. 

Kes siis tugevamatest mängiajtest seekord tulemas on?

Noorteklassides on leedulased, lätlased ja soomlased kohal oma paremikuga. Ka Valgevene võistkonnas on mitu Euroopa noorte meistrivõistlustel karastust saanud mängijat. Lisaks tuleb kõigil arvestada poolakatega. Seega on noorteklassides konkurents medalitele väga tihe.

Meeste üksikmängu kohta võib seekord kindlalt väita- see on kõigi aegade tugevaim turniir. Eredaim täht nendel võistlustel on aastakümneid tagasi Hiina noortemeistriks tulnud, nüüd juba hulk aega Argentiinat esindav 36.aastane vasakukäeline ründemänguvirtuoos Liu Song, kellele täna maailma edetabelis kuulub 71. koht. Nüüd võime selle nime välja käia, sest Argentiina Lauatenniseliit on meile kinnitanud Liu Songi Tallinnas osalemise.  Vaatamata sellele, et ta valmistub nädala pärast algavaks MM-iks Yokohamas, leiab ta siiski aega tulla meile demonstreerima oma ekstraklassi.  Aastaid tagasi kuulus ta maailmas 50 parema mängija hulka. Liu Song on võistelnud kolmedel olümpiamängudel. Parim saavutus olümpialt on jõudmine 2004.a Ateenas meesüksikmängus 32 parema hulka. Sama kaugele on ta jõudnud ka mitmetel maailmameistrivõistlustel, viimati 2007.a. Zagrebis. Pro Tour´il on Liu jõudnud korduvalt poolfinaalidesse ja ta on ka mitmekordne Ladina-Ameerika meister. Aastaid tagasi mängis Liu Song ka World Tour Grand Final lõppturniiril, kuhu pääsevad vaid parimad.

Kuid kas Liu võidab Tallinnas? Kindel see pole, sest areenile astub veel teinegi hiinlane, 20 aastane Poolat esindav Xu Wenliang. Tema edetabelikoht ei ole just kõrge-284, kuid arvestada tuleb seda, et ta on alles kaks aastat tagasi Poolasse siirdunud ja seetõttu vähe võistelnud. Poola kodakondsust tal veel ei ole ja seetõttu ei kandideeri ta ka MM-ile oma uut kodumaad esindama. Tema tugevust tõestab aga hiljutine võit Pro Tour´il Tśehhi mängija Marek Klaseki (nr.136) üle.

Kuid ka need mängijad ei pruugi esikohta omavahel jagada. Maailma edetabeli järgi kiilub nende vahele tugev valgevenelane Vitali Nehvedovits (nr. 192). Vitali on alistanud mängijaid ka maailma viiekümne hulgast. Eelmise aasta lõpupoole toimunud Euroopa meistrivõistlustel St. Peterburgis oli just Vitali Nehvedovits see mängija, kes võistkondlikul turniiril Venemaa vastu mängides kindlustas üllatusvõiduga Alexei Smirnovi (nr.36) üle Valgevenele finaalikoha. Lõppkohtumises kaotati küll Saksamaale, kuid Euroopa meistrivõistluste hõbemedal riputati esmakordselt ka Vitali Nehvedovitsi kaela. Seega näeme sellel nädalavahetusel Tallinnas võistlemas Euroopa meistrivõistluste hõbemedaliomanikku.

Naistest peaks meile eelmise aasta tiitlit kaitsma tulema venelanna Polina Mihhailova. Päris kindel see aga ei ole, sest Polina esines sellel aastal edukalt Venemaa meistrivõistlustel ja ta on arvatud Yokohama MM-il Venemaa naiskonda. Juhul, kui ta ikkagi tuleb, siis tundub tema esikoht võrdlemisi kindel olevat. Paremuselt järgmise reitinguga võistleb meil Zoja Novikova ( nr.286).  Vürtsi lisab poolatar Magdalena Sikorska, kes kuulub Poola edetabelis 10 parema hulka. Lisaks neile võiksid medalitele pretendeerida ka Eesti meister Karin Lindmäe ja Tatjana Tsistjakova. Kohal on aga ka kõik Leedu parimad naismängijad (v.a. Euroopa meister Ruta Paskauskiene). Seega tuleb ka siin pinev rebimine.

Nii nais-, kui ka meesüksikmängude otsustavad mängud algavad pühapäeva pealelõunal, medalimängud aga orienteeruvalt kell 17.00

Võistluste ühtlast taset näitab seegi, et pea iga kolmas osalev mees- ja naismängija omab maailma reitingut. Seega on paljudel maailma edetabelisse mittekuuluvatel mängijatel reitingusse jõudmiseks suured võimalused.

Võistluste korralduse poolepealt tuleb sellel aastal ka üks väga oluline uuendus. Nimelt üritame esimesena Eestis avaldada mängude tulemused onlines. Seega, kui alagrupiturniir mingis vanuseklassis on lõppenud, peaksid tulemused meie kodulehel Baltic Cup alajaotuses ka nähtavad olema.

Lisaks lähevad esmakordselt meie vabariigi mängijate omavahelised tulemused arvesse ka Eesti reitingu koostamisel. Seega on hallis vaatamist küllaga.

Samuti tasub kohale tulla ka veel seepärast, et vaid 18.-19 aprillil on Tondiraba Tennisehallis võimalik osta pinksikaupa väga soodsalt. Kuna memoriaal toimub 25. korda, siis nendel päevadel on kõik pinksikaubad Tennisehallis  25 % odavamad (v.a. Butterfly Tenergy reketikummid). Lisaks on saalis ostunurk, kus kõik kaubad maksavad 25 EUR-i (390.- krooni) ja sellise väikese raha eest saab soetada endale isegi Butterfly dressi, tennised ja palju muud! Pange tähele- sellised hinnad kehtivad vaid Tondiraba Tennisehalli Pinksikeskuse kaupadele kohapeal makstes ja seda vaid laupäeval ja pühapäeval.

Tondiraba Tennisehall asub Lasnamäel Tondiraba tn. 11 (bussiga nr. 60 Katleri peatus). Autoga sõites tuleb mööda Vana-Narva mnt. sõita, kuni paremat kätt paistab Lukoili bensiinijaam. Selle eest paremale keerates sõita 200 m ja vasakut kätt ongi Tennisehall.

 Tule omadele kaasa elama ja soorita samas soodsalt pinksiostud !

Üritust toetavad:

Tamasu Butterfly Europa GmbH / Tallinna Spordi- ja Noorsooamet /  Eesti Kultuurkapital / Hasartmängumaksu Nõukogu / AS Tavid / AS Avallone / AS Balteco / Lindmäe Sport OÜ / Alo Ojassalu Tennisekool / Eesti Spordiselts Kalev /  Smeg /  HS Kaubandus OÜ /  Kristiine Spordihall /  LTK Valgu Pingo / Hotell Reval Central / Hotell Comfort Oru /  Heikki Sool 

 

Rein Lindmäe

 

• Tondiraba Tennisehalli asukoha kaart

» Uudised