Klassi 400+ parimad

Klassi 150+ parimad

Rahvaklassi parimad

Etapil võidutsesid Martin Salong, Eduard Virkunen ning Toomas Talumets

Klassis 400+ (54 osalejat) võitis eelmisel etapil neljas olnud Martin Salong. Finaalis alistas ta tulemusega 3-1 väga hea võistluse teinud Tiit Laur'i, kes omas alles 15. paigutust. Kolmandaks tuli Hannes Lepik, kes alistas otsustavas mängus nr. 2 paigutusega Martin Printsmanni tasavägises mängus 3-2. Parim noor oli üldarvestuses 40. koha saanud Roland Fjodorov ning parim naine oli Jaanika Torokvei, kes üldarvestuses lõpetas 20. kohaga.

Klassis 150+ (45 osalejat) teenis etapivõidu samuti eelmisel etapil neljas olnud Eduard Virkunen. Finaalis alistas ta küll ühepoolses mängus Aleksei Gussarovi tulemusega 3-0, aga turniir tema jaoks siiski kergeks ei kujunenud, sest esimeses ringis osutas kõva vastupanu 400+ klassis kolmanda kohaga lõpetanud Hannes Lepik, kelle vastu vajas Virkunen võiduks viit setti. Ka järgmises ringis ei tulnud midagi lihtsalt, sest ka selles mängus viis nooruke Robi Tooming mängu otsustavasse setti, kus Virkuneni päästsid otsustavatel momentidel suurem enesekindlus ning kogemused. Siiski tuleb kindlasti kiita ka Aleksei Gussarovit, sest paigutus oli Alekseil alles 14. Kolmanda koha võitles poolfinaalis välja Virkunenile kaotanud Valerii Ignatev, kes kolmanda koha mängus võitis turniiri parima noore auhinna võitnud Andrus Vaheri tulemusega 3-0. Parim naine oli üldarvestuses 38. kohaga lõpetanud Jaanika Torokvei.

Rahvaklassis (24 osalejat) võidutses eelmisel etapil kolmandaks tulnud Toomas Talumets, kes finaalis alistas Meelis Kreegi tulemusega 3-1. See oligi temale ainus kaotatud sett kogu turniiri jooksul. Natukene lihtsamaks tegi võidu Toomasele see, et eelmise etapi finaliste kohal polnud. Kolmandaks tuli ilusa turniiri teinud Peeter Ojaperv, kes eelmisel etapil oli alles 13. Selleks tuli tal tulemusega 3-1 alistada nooruke Erika Sammelselg, kes osales turniiril esmakordselt.

Teisel etapil osales kokku 123 mängijat. Järgmine etapp toimub 03.oktoobril.

Lõpetuseks tuleks lisada, et korraldajad olid seoses koroonatingimustega päris suurtes raskustes etapi läbiviimisega. Segane oli, kuidas tõlgendada EOK värsket määrust maskikandmisega. Raskemaks tegi asjaolu see, et Eesti Lauatenniseliit ei saatnud nädalavahetusel toimunud võistluste korraldajatele omapoolset seisukohta. Pealegi oli ju samal päeval toimunud Eesti veteranide meistrivõistlused ELTL-i korraldada. Seetõttu pidid nädalavahetusel toimunud nelja võistluse (Haapsalu LTK, Suure-Jaani Lehola 2005, Pärnu Vint-90 ja LTK Pingpong) korraldajad ise omavahel koordineerima maski kandmise reeglite tõlgendamist. Lõpuks muutsime veel enne võistluste algust maski kandmise tingimusi. Ka järgnevatel etappidel palume saalis olevatel pealtvaatajatel ja treeneritel kanda maski. Võistlejatele ja oma mängujärjekorda ootavatele mängijatele on see aga vabatahtlik.